З 17 по 21 травня 2021 року в нашому закладі проходив Тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.
В рамках тижня класними керівниками був проведений єдиний національний урок «Будь помітним на дорозі». Також проводилися:
- індивідуальні та групові бесіди з учнями, що мають велосипеди, роликові ковзани, скейти та інші сучасні засоби переміщення з питань безпеки дорожнього руху;
- тематична виставка літератури «Азбука дорожньої безпеки»;
- конкурс на кращий малюнок «Безпека руху»;
- перегляд мультфільму "Уроки тітоньки Сови "Подорож до країни дорожніх знаків"(1-4 класи);
- перегляд відеофільму "Безпека на дорозі" (5-6 класи);
- вікторина зі знання правил дорожнього руху (7-8 класи);
- розв'язування ситуаційних задач (9-11класи).
В Малушківському ліцеї проводилися заходи приурочені до 35-ї річниці трагедії Чорнобиля:
- виховні години, години спілкування, уроки пам’яті присвячені річниці трагедії на ЧАЕС;
- круглий стіл за участю учнів 9 класу «Проблеми громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС»;
- виставка малюнків, плакатів «Чорнобиль очима дітей»;
- демонстрація документального фільму «Чорні крила біди»;
- виставка книжково-ілюстративного матеріалу «Із чорнобильського вогню в безсмертя»;
- пізнавальна вікторина «Чорнобильська катастрофа: вчора, сьогодні, завтра».
20 березня - Міжнародний день щастя! Навчитися радіти малому не так важко і під силу кожному з нас. Щастя і радість − це брати-близнюки. Задовольняючись малим, набагато легше отримати більше! Будьте щасливі!
У п’ятницю, 19 березня, Малушківський ліцей приєднався до святкування Міжнародного дня щастя!
У закладі проводено:
-акцію «Дошка побажань» ( на якій учні змогли написати свої найкращі побажання школі, друзям, вчителям);
-акцію «Лист Психологу» (все, що кого турбує і бентежить, пропозиції, побажання та скарги, анонімно чи вказавши своє ім’я та клас, адресувати в листі психологу).
9 березня відзначають 207-у річницю від дня народження українського поета і художника, класика української літератури, мислителя Тараса Шевченка.
В закладі проведено конкурс читців-декламаторів "Живи, Кобзарю, в пам'яті людській" та виставка малюнків за творами великого українського Кобзаря, читання поезії Т.Г.Шевченка.
З нагоди відзначення у 2021 році 150-річчя від дня народження Лесі Українки в ліцеї проводилися такі заходи:
- книжкова виставка "І слово мої уста німії оживило";
- оформлення літературного дерева учнями 6 класу;
- онлайн перегляд кінофільму "Леся Українка" (документальний фільм Богдана Голеня);
- виховні години присвячені 150-річчю від дня народження Лесі Українки.
Щорічно 20 лютого відзначається пам'ятний день - День Героїв Небесної Сотні.
У лютому 2014 року вся Україна і весь світ стали свідками нестримної, відчайдушної боротьби простих українців, відданих патріотів за європейський вектор розвитку держави, за утвердження української нації, за гідне майбутнє для наступних поколінь.
19 лютого в закладі було проведено такі заходи:
-тематичні класні години, присвячені Героям Небесної Сотні;
-перегляд кінофільму "Їх подвиги в пам'яті вічній";
-виставка-спомин "Небесна Сотня воїнів майдану".
9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
У наш час особливо важливого значення набуває інформація. Усе частіше потрібне володіння швидкими й точними даними про предмет діяльності. Найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використання глобальної мережі Інтернет.
Усе частіше бачимо молодь, підлітків і дітей, які замість звичайного спілкування та жвавих ігор обирають віртуальну реальність ґаджета.
У закладі були проведені заходи з метою привернення уваги до важливості створення безпечного інтернет-простору для наймолодших користувачів. Класними керівниками проведені години спілкування, які направлені на розширення та поглиблення знань про безпечний Інтернет, соціальні мережі.
Також учні 5-7 класів оформили лепбук "Безпечний Інтернет", де містяться цікаві інтерактивні завдання з можливістю проходження їх за допомогою ґаджетів онлайн або матеріалів з конвертів.
29 січня в Україні відзначають День пам’яті Героїв Крут — саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Своєю кров’ю, душею і своєю працею він, як і будь-який інший народ, прагне до життя і благополуччя.
У закладі були проведені такі заходи:
- вікторина "Бій під Крутами"- з учнями 11 класу;
- відеолекторій "Бій під Крутами", "Вшановуємо пам'ять Героїв Крут";
- виставка літератури "Бій під Крутами - пам'ятаємо та шануємо Героїв Крут".
27 січня - Міжнародний День пам'яті жертв Голокосту. У цей день скорботи й пам'яті в Малушківському ліцеї проведено акцію "Метелики пам'яті".
Символом Голокосту став метелик. Чому саме він? У 1943 році хлопчик із варшавського гетто написав у своєму листі:"...найжахливіше, що в гетто метелики не живуть". Метелики - це символ радості, без якої не живуть. Тому ми приєднуємося до загальної печалі, ім'я якої Голокост, і висловлюємо свої співчуття болю та втрат. Будемо пам'ятати. Але нехай ніколи такого більше не повториться!
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
В школі було організовано та проведено ряд заходів:
- конкурс на кращий малюнок «Наші долоньки проти насильства»;
- профілактичні бесіди «Види насильства та шляхи протидії»;
- гра «Права дитини»;
- інтерактивне заняття «Рожеві окуляри»;
- анкетування здобувачів освіти «Моє життя сім'ї та школи»;
- бібліотечна виставка «16 днів проти насильства»;
- випуск стінгазети «Ми проти жорстокого поводження з дітьми».
1 грудня – Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Цей день став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику. В закладі були проведені низка заходів в рамках відзначення Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом:
- учні виготовили буклети та оформили стінгазету;
- перегляд кінофільму «СНІД – небезпечне захворювання»;
- акція «Здоров’я – це сучасно»;
- вікторина для всіх учнів школи «Що треба знати про СНІД».
Головною метою цих заходів було привернути увагу учнівського та педагогічного колективу до вирішення проблеми епідемії, дискримінації ВІЛ-інфікованих, толерантного ставлення до них.
У четверту суботу листопада по всій Україні проходять меморіальні заходи з вшанування пам'яті жертв геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років. В закладі були проведені такі заходи:
- підготовлено книжково-ілюстративну виставку науково-популярної літератури «Забуттю не підлягає»;
- учні ознайомилися із історіями людей, які не мовчали про Голодомор, зібраними завдяки проєкту Українського інституту національної пам’яті «Голоси правди»;
- учасники освітнього процесу 27 листопада приєдналися до акції «Запрали свічку».
З 16 по 20 листопада 2020 року у школі було проведено Тиждень з основ знань безпеки життєдіяльності. Відповідно до тематики Тижня було проведено заходи:
- організація виставки книг у бібліотеці, які стосуються питань безпеки життєдіяльності дітей, розповідають про героїчну професію рятувальника;
- конкурс малюнків «Вивчай, пам’ятай, виконуй» серед учнів 1-8 класів;
- перегляд відеофільмів «Школа надання першої допомоги» та проходження веб-квестів до Тижня ОБЖ 5-11 класи;
- гра «Подорож у світ безпеки» для учнів 5-11 класів.
З 09 по 15 листопада 2020 року в Малушківській ЗОШ І-ІІІ ступенів проводиться Тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.
В рамках тижня класними керівниками був проведений єдиний національний урок «Безпека на дорозі – безпека життя». Також проводилися: вікторина зі знання правил дорожнього руху у 5-8 класах, конкурс на кращий малюнок «Безпека пішохода», тематична виставка літератури «Правила дорожнього руху – твої правила», практичне заняття «Надання першої домедичної допомоги при ДТП» та з учнями 1 класу проведено бесіду і виготовлено лепбук «Правила для пішоходів».
День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. В Малушківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено фотоквест та виготовлення лепбука до Дня писемності та мови.
Українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава; розширити знання про красу і багатство української мови; пробудження почуття національної гідності та патріотизму.
У переддень 14 жовтня – у школі проводилися виховні години та уроки мужності, присвячені Дню захисника України, Дню українського козацтва. Також школярі розгадували кросворди, загадки, філворди, прислів’я та приказки про козаків, метою яких стало формування в учнів розуміння понять «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», почуття щирої поваги і вдячності до захисників України усіх поколінь та історичних віх. Школярі взяли участь у конкурсі малюнків та виготовили листівки «Вітання» до Дня захисника України.
21вересня в Малушківській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшла виставка малюнків "Діти України за мир". У різний спосіб учні намагалися втілити свої ідеї та фантазії за допомогою малюнків: зображуючи нашу планету, об’єднання всіх народів, малюючи будинки своєї мрії з українським прапором, і, звичайно, не забули про символ миру – голуба.
Усі школярі творчо підійшли до такого відповідального завдання. Цікавими та різноманітними були всі малюнки. Діти захоплено вимальовували свої оригінальні фантазії, висловлюючи при цьому активну життєву позицію: «Бажаємо миру Україні та у всьому світі!».